close
تبلیغات در اینترنت
آموزش 3D Max

آموزش 3D Max

درباره سایت
گروه بازیسازی خزیر
آموزش بازیسازی و انیمیشن سازی و اخبار جدید نرم افزارهای طراحی سه بعدی

آموزش ساخت انیمیشن ساعت عقربه ای در مکس
تعداد بازديد : 4

در این آموزش با نحوه ی ساخت انیمیشن ساعت عقربه ای در 3دی مکس آشنا میشوید . 

 

http://s9.picofile.com/file/8320533684/dsd.jpg

اندازه گذاری در 3ds Max با پلاگین DIMaster
تعداد بازديد : 39

اگرچه نرم افزار 3ds Max در دسته ی نرم افزارهای فنی و مهندسی قرار ندارد ولی بسیاری از کاربران این نرم افزار، بویژه کسانی که در زمینه ی ساختمانی، معماری و دکوراسیون داخلی فعالیت می کنند، کم و بیش نیاز به اندازه گذاری را در رندرهای نهایی خود احساس می کنند.

بدیهی است که ماهیت و مأموریت 3ds Max بگونه ای نبوده که ابزارهای اندازه گذاری در آن گنجانده شود. با این حال برای آن دسته از کاربرانی که اصرار به اندازه گذاری در این نرم افزار دارند، تمام درها بسته نیست و می توانند از پلاگین هایی که برای این منظور ساخته شده اند، استفاده نمایند.

در ین آموزش به یکی از محبوب ترین پلاگین های اندازه گذاری در 3ds Max یعنی DIMaster می پردازیم که امکانات قابل قبولی را برای اندازه گیری و اندازه گذاری خطی و زاویه ای و همچنین درج یادداشت های اشاره ای، در اختیار کاربران قرار می دهد. پلاگین DIMaster رایگان بوده و در پوشه ی فایلهای پروژه (Project Files) همین آموزش هم قرار گرفته است. 

 

http://s8.picofile.com/file/8311667784/DIMaster_demo_08.jpg

آموزش کامل متریال V-Ray به زبان فارسی
تعداد بازديد : 26

سلام خدمت همه دوستان عزیز
 
در این آموزش قصد داریم با مفهوم متریال سازی آشنا بشیم. متریال سازی به این معناست که ما قصد داریم برای آبجکتهای خودمون تعریف کنیم که در رندر قرار هست به چه جنسی نمایش داده بشن. متریال سازی در موتورهای رندرینگ روش های خاصی دارن که در این آموزش قصد داریم مروری بر روش ساخت متریال در موتور رندرینگ V-Ray نسخه 3.6 با نرم افزار 3ds Max 2018 داشته باشیم. فراموش نکنید که اصول متریال سازی بین تمامی نرم افزارها یکسان و یکی هستن. پس یعنی اگه شما متریال سازی در وی ری رو یاد بگیرید، میتونید از اون در اسکیچپ آپ، مایا و ... هم استفاده کنید.
http://s9.picofile.com/file/8310748926/vray_materials_full_tutorial_blog_full_9e560bdd9a6303e9f257f776f91d790a.jpg

کار با پلاگین City Traffic در 3D Max
تعداد بازديد : 25

در این آموزش به بررسی یکی از پلاگین های مفید برای شبیه سازی حرکت خودروها در محیط 3ds Max می پردازیم. با استفاده از  پلاگین City Traffic از گروه iCube R&D بسادگی می توانیم با ترسیم مسیرهای دلخواه، معرفی خودروهای متنوع و تعریف قواعد و قوانین مشخص حرکت یا توقف، فضایی واقع گرایانه و باورپذیر از تردد خودروها در یک محیط شهری ایجاد کنیم.  

 

http://s9.picofile.com/file/8310287800/photo_2017_03_30_13_54_28.jpg

 

آموزش ساخت صحنه برفی در نرم افزار 3DS Max
تعداد بازديد : 28

  در این پروژه که با نرم افزار 3dsmax انجام شده ، نحوه ساخت متریال برف به صورت واقعگرایانه ، نور پردازی صحنه و رندر آن با موتور رندر iray آموزش داده می شود . امیدوارم از این اموزش لذت ببرید . 

 

http://s9.picofile.com/file/8309827742/Making_a_Snowy_Floor_in_3Ds_Max_with_Saeed_Rezaei_p.jpg

شبیه سازی ریختن چای در 3D Max
تعداد بازديد : 15

در این آموزش، مدلسازی موضوعات و فرآیند انیمیشن قوری ، در "3ds Max" انجام می شود و سپس با استفاده از "RealFlow" شبیه سازی انتقال سیال (چای) از قوری به استکان  صورت می گیرد. پس از آن پروسه ی مش سازی انجام شده و مش تولید شده دوباره به "3ds Max" وارد می شود

در ادامه، خواهیم دید که با بکارگیری متریالها و ابزارهای "Vray" برای رندر، و تنظیم پارامترهای آنها، موضوعات، برای خروجی نهایی آماده می شوند و در انتهای آموزش با استفاده از "FumeFX" ، بخار چای به آن افزوده شده و رندر نهایی گرفته خواهد شد.

http://s9.picofile.com/file/8309639942/Teapot_Pic_List.jpg
 

 

شبیه سازی برخورد گلوله به لیوان شیشه ای در 3DMax
تعداد بازديد : 17

 در این آموزش، ابتدا با روشهای مختلف، موضوعات مورد نظر، برای شبیه سازی برخورد گلوله به لیوان (شامل لیوان، گلوله و زمینه ) در "3ds Max" ، مدل می شود. پس از آن کار بر روی متریالها، نور صحنه و تنظیمات رندر در "V-ray" انجام شده و سپس با استفاده از پلاگین "RayFire" فرآیند برخورد و تخریب، اجرا خواهد شد. در نهایت رندر نهایی گرفته می شود. 

      پس از اتمام کار در "3ds Max" و گرفتن خروجی نهایی، با استفاده از "After Effects" ، افکتهای نهایی پروژه، به آن افزوده شده و کار پس از تدوین، به اتمام می رسد.

 

http://s9.picofile.com/file/8309198476/Bullet_List.jpg