close
تبلیغات در اینترنت
آموزشها

آموزشها

درباره سایت
گروه بازیسازی خزیر
آموزش بازیسازی و انیمیشن سازی و اخبار جدید نرم افزارهای طراحی سه بعدی

دانلود Learn to Code Making Games - Complete 2.0 - آموزش کامل کدنویسی برای ساخت بازی
تعداد بازديد : 7

یونیتی یک موتور بازی سازی Cross-Platform است که توسط شرکت Unity Technologies توسعه یافته است و برای توسعه بازی برای PC، کنسول های بازی، گوشی های موبایل و وبسایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. اولین بار در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی اپل در سال 2005 تنها برای OS X معرفی شد، اما از آن زمان تاکنون گسترش داده شد تا بیش از 15 پلتفرم راپشتیبانی کند. 

 

http://s8.picofile.com/file/8321696268/1520166933_learn_to_code_making_games_complete_2_0.jpg

آموزش ساخت انیمیشن ساعت عقربه ای در مکس
تعداد بازديد : 4

در این آموزش با نحوه ی ساخت انیمیشن ساعت عقربه ای در 3دی مکس آشنا میشوید . 

 

http://s9.picofile.com/file/8320533684/dsd.jpg

آشنایی با مفاهیم اولیه زبان های برنامه نویسی و اسکریپت نویسی در انیمیشن و VFX (قسمت 8 و پایانی )
تعداد بازديد : 14

مروری بر مقاله قبلی

در مقاله قبلی با انواع زبان های اسکریپت نویسی معروف آشنا شدید و همچنین راجب سیستم جدید در اسکریپت نویسی صحبت کردم که به آن اسکریپت نویسی ویژوال یا Node Base میگویند ، گفته شد که در این روش اسکریپت نویسی ما به جای نوشتن و تایپ کردن کدها ، از Node ها و connect کردن آنها به یکدیگر استفاده میکنیم.
گفته شد که نوشتن برنامه به این روش بسیار ساده تر و خوانا تر از روش های متداول میباشد و شرکت ها و نرم افزار های امروزی هر یک به نحوی مشغولند تا این تکنولوژی را در خود جای میدهند. مثلا تازه ترین این اتفاقات ، اضافه کردن بخش Max Creation Graph به نرم افزار 3D Max 2016 توسط شرکت Autodesk می باشد.
همچنین گفته شد که از بین تمام زبان های اسکریپت نویسی ، زبان Python از بقیه بسیار رایج تر و پرکاربرد تر میباشد ، به این دلیل که در اکثر نرم افزار ها و سیستم عامل ها قابل استفاده میباشد و همچنین کتابخانه ها و امکانات جانبی بسیار زیادی دارد.
گفته شد که در حوزه انیمیشن و جلوه های ویژه ، یکی از مهمترین کاربرد های Python در نرم افزار Maya میباشد و قرار شد که در این مقاله در ارتباط با استفاده های مختلف آن در Maya صحبت بکنم.

 

http://s9.picofile.com/file/8310964218/Programming_OOP_Wallpaper_Red_by_hexeno.jpg

آموزش Dependency Graph در مایا
تعداد بازديد : 11

در این آموزش شما با مبحث  Dependency Graph یا DG در مایا آشنا خواهید شد . 

 

http://s8.picofile.com/file/8320268450/sd.jpg

 

 

آموزش فارسی و جامع هودینی ( قسمت پانزدهم)
تعداد بازديد : 15

قسمت پانزدهم از آموزش هودینی عرضه شد و آماده دانلود است . سایر قسمت ها در اختیارتان قرار خواهد گرفت

 

http://s9.picofile.com/file/8309336300/houdini_logo.png

آموزش فارسی و جامع هودینی ( قسمت چهاردهم)
تعداد بازديد : 14

امروز با قسمت چهاردهم از آموزش فارسی و جامع هودینی در خدمت شما هستیم . قسمت های بعد به محض انتشار در وبلاگ قرار داده میشود . 

 

http://s9.picofile.com/file/8309336300/houdini_logo.png

آشنایی با مفاهیم اولیه زبان های برنامه نویسی و اسکریپت نویسی در انیمیشن و VFX (قسمت 7 )
تعداد بازديد : 23

مروری بر مقاله قبلی

 

در مقاله قبلی با مفهوم مفسر یا Interpreter آشنا شدید و فهمیدید که وظیفه Interpreter تفسیر کدهای اسکریپت برای نرم افزاری که این اسکریپت روی آن اجرا میشود میباشد ، فرق مفسر با مترجم یا Compiler این بود که مفسر دستورات را مستقیما اجرا میکند ولی Compiler دستورات را به زبان ماشین تبدیل میکند و یک فایل اجرایی میسازد که بعد از اجرا کردن آن فایل دستورات اجرا میشوند. همچنین زبان های برنامه نویسی و اسکریپت نویسی را با هم مقایسه کردیم و گفتیم که سرعت زبان های برنامه نویسی دهها برابر از زبان های اسکریپت نویسی بیشتر میباشند.
گفته شد که با زبان های اسکریپت نویسی عموما میتوان از ابزار های موجود در نرم افزار استفاده کرد ولی با زبان های برنامه نویسی میتوان ابزاری منحصر به فرد به نرم افزار به صورت پلاگین اضافه کرد ، و در نهایت گفتم که تنها زمانی میتوانیم بگوییم که پلاگین نوشتیم که حتما از بخش API نرم افزار Maya استفاده کرده باشیم و اگر ابزاری را با زبان MEL یا Python معمولی Maya نوشتیم ، به آن پلاگین نمیگویند.

 

http://s9.picofile.com/file/8310964218/Programming_OOP_Wallpaper_Red_by_hexeno.jpg

آشنایی با مفاهیم اولیه زبان های برنامه نویسی و اسکریپت نویسی در انیمیشن و VFX (قسمت 6 )
تعداد بازديد : 15

مروری بر مقاله قبلی

 

در مقاله قبلی با زبان های اسکریپت نویسی کمی آشنا شدید ، گفتیم که زبان های اسکریپت نویسی عموما روی یک نرم افزار که با زبان برنامه نویسی مانند C نوشته شده اند سوار میشوند و به کاربر این قابلیت را میدهند که بدون نیاز به تغییر در سورس اصلی برنامه که با زبان C نوشته شده است ، در درون خود نرم افزار با زبان های اسکریپت نویسی برنامه بنویسند.

همچنین گفته شد که عموما با زبان های اسکریپت نویسی تنها میتوان از قابلیت هایی استفاده کرد که آن قابلیت ها در کد های اصلی برنامه که به زبان C نوشته شده اند وجود داشته باشند. بنابراین از زبان های اسکریپت نویسی معمولا برای اتوماتیک کردن کارها به وسیله امکانات و قابلیت های از پیش تعریف شده نرم افزار ها استفاده میکنند و نمیتوان قابلیت های منحصر به فردی که در سورس اصلی نرم افزار تعریف نشده اند را ساخت. مثالی که زدیم در نرم افزار Maya بود که اگر بخواهیم یک نور جدید با عملکرد متفاوت برای مایا بنویسیم ، باید حتما با زبان های برنامه نویسی آن را ساخت ، ولی اگر بخواهیم یکسری کارهای اتوماتیک را با نورهای استاندارد Maya انجام دهیم ، میتوانیم از زبان های اسکریپت نویسی مثل MEL استفاده کنیم.

به علاوه گفته شد که تنها زمانی میتوانیم از مفهموم پلاگین یا Plug-In استفاده کنیم که آن برنامه را با API مایا نوشته باشیم ، بنابراین ابزاری را با زبان اسکریپت نویسی مینویسیم ، به آن اسکریپت ابزار میگوییم .این اشتباهی است که برخی از دوستان عمدا یا سهوا مرتکب میشوند و زمانی که ابزاری را با زبان اسکریپت نویسی مینویسند میگویند که یک پلاگین نوشتیم.

 

http://s9.picofile.com/file/8310964218/Programming_OOP_Wallpaper_Red_by_hexeno.jpg

دانلود فیلم آموزشی طراحی بک گراند 2بعدی برای بازی 2D Background Design For Games – Vector Techniques
تعداد بازديد : 33

یک طرح بی نظیر بصری برای بازی خود در فتوشاپ بسازید. با تمرکز بر تکنیک های سریع خلق وکتور های 2بعدی قادر خواهید بود محتوای باری های خود بر روی پلتفرم های مختلف را بسازید. تکنیک های طراحی وکتور که در این دوره پوشش داده شده اند، ساده اما کارآمد می باشند به گونه ای که در مدت سزمان کوتاه می توانید به نتیجه مورد نظر دست یابید. استفاده از smart object ها در فتوشاپ قاعده کلیدی این دوره می باشد که مکررا توسط توسعه دهنده گان برای خلق محتوای بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد. دوره به دو بخش تقسیم می شود، ابتدا آشنایی با ابزار ها و سپس انجام یک پروژه عملی برای خلق وکتور.

 

http://s9.picofile.com/file/8316379268/2D_Background_Design_For_Games_Vector_Techniques.jpg

آشنایی با مفاهیم اولیه زبان های برنامه نویسی و اسکریپت نویسی در انیمیشن و VFX (قسمت 5 )
تعداد بازديد : 19

مروری بر مقاله قبلی

در مقاله قبلی با مفهوم کتابخانه ها آشنا شدید ، گفتیم که کتابخانه یا Library یک سری مجوعه کد هستند که یکسری قابلیت های اضافی (در برنامه نویسی میگیم توابع) را به برنامه اصلی ما اضافه میکند ، مثلا کتابخانه ای به اسم Math که در آن کلی از توابع و فرمول های ریاضی نوشته شده است که میتوانیم آن را ضمیمه برنامه خودمون بکنیم و از توابع ریاضی آن استفاده کنیم. مثلا کتابخانه Boost Library برای ++C . همچنین خودمون هم میتونیم کلی فرمول های مختلف بنویسیم و آنها را به کتابخانه تبدیل کنیم تا در برنامه های دیگری که بعدا مینویسیم بدون دوباره کاری از آن فرمول ها و توابع استفاده بکنیم.

همچنین درباره API ها صحبت شد و گفتیم که مجموعه ای از کتابخانه ها هستند که برای کاربردی خاص ساخته شده اند ، مثلا امکان استفاده از کارت گرافیک برای ساخت موتور های بازی ، یک دسته API هم داشتیم که به وسیله آنها میتوانستیم تواناهی های اضافی به نرم افزارهای مختلف مثل Maya اضافه کنیم که به آن Plug-in یا پلاگین میگویند

 

http://s9.picofile.com/file/8310964218/Programming_OOP_Wallpaper_Red_by_hexeno.jpg

آموزش ساخت بازی مشابه Color Switch به وسیله یونیتی با زیرنویس فارسی
تعداد بازديد : 25

 

در این ویدئو آموزش یونیتی شما نحوه ساخت بازی محبوب Color Switc را خواهید آموخت.( همراه زیرنویس فارسی )

 

http://s9.picofile.com/file/8315993142/maxresdefault_3_768x432_resized.jpg

آموزش فارسی و جامع هودینی ( قسمت سیزدهم)
تعداد بازديد : 18

امروز قسمت سیزدهم از آموزش جامع هودینی توسط آقای ربیعی منتشر شد و در دسترس شما عزیزان است . قسمت های بعد به زودی و به محض انتشار قرار داده میشود 

 

http://s9.picofile.com/file/8309336300/houdini_logo.png


آشنایی با مفاهیم اولیه زبان های برنامه نویسی و اسکریپت نویسی در انیمیشن و VFX (قسمت 4 )
تعداد بازديد : 22

مروری بر مقاله قبلی

در مقاله قبلی با مفهوم کامپایلر آشنا شدید و فهمیدید که وظیفه کامپایلر یا مترجم ، ترجمه کدهای زبانهای برنامه نویسی به زبان ماشین می باشند.
همچنین فهمیدیم یکسری نرم افزار داریم که میتونیم کدهای برنامه نویسی رو در آنها بنویسیم و مستقیما به وسیله آنها برنامه خود را کامپایل کنیم که به این نرم افزارها IDE میگفتیم ، درحقیقت برنامه های IDE مثل CodeBlocks خود کامپایلر نیستند و برای اجرای دستورات به یک برنامه کامپیالر مانند GCC نیاز دارند.
همچنین با انواع برنامه ها و فایل های اجرایی و غیر اجرایی آشنا شدید و اینکه یکی دیگر از انواع خروجی کد های برنامه نویسی شده میتواند فایل های کتابخانه ای باشند که در این مقاله قصد داریم آنها را کاملتر معرفی کنیم.

 

http://s9.picofile.com/file/8310964218/Programming_OOP_Wallpaper_Red_by_hexeno.jpg

آموزش ساخت محیط بازی در فتوشاپ و یونیتی
تعداد بازديد : 57

در این فیلم، به صورت خیلی ساده ساخت صحنه بک گراند بازی دو بعدی آموزش داده خواهد شد.

 

http://s9.picofile.com/file/8313984942/firewatch.jpg

آموزش فارسی و جامع هودینی ( قسمت دوازدهم)
تعداد بازديد : 21

امروز قسمت دوازدهم از آموزش جامع هودینی توسط آقای ربیعی منتشر شد و در دسترس شما عزیزان است . قسمت های بعد به زودی و به محض انتشار قرار داده میشود 

 

http://s9.picofile.com/file/8309336300/houdini_logo.png

ارتباط Maya و Illustrator
تعداد بازديد : 14

در این آموزش شما نحوه ی ایجاد ارتباط بین نرم افزار ایلستراتور و مایا را خواهید آموخت

 

http://s9.picofile.com/file/8313886568/Untitled.jpg

آموزش فارسی و جامع هودینی ( قسمت یازدهم)
تعداد بازديد : 13

 در این سری آموزشی جناب آقای سجاد ربیعی به طور کاملا اصولی و از ابتدا به توزیح نرم افزار میپردازند . امروز قسمت یازدهم از این مجموعه منتشر شده است اما این آموزش ادامه خواهد داشت و به محض انتشار  سایر قسمت ها ما آن را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم

 

http://s9.picofile.com/file/8309336300/houdini_logo.png


آموزش فارسی و جامع هودینی ( قسمت دهم )
تعداد بازديد : 15

 در این سری آموزشی جناب آقای سجاد ربیعی به طور کاملا اصولی و از ابتدا به توزیح نرم افزار میپردازند . امروز قسمت دهم از این مجموعه منتشر شده است اما این آموزش ادامه خواهد داشت و به محض انتشار  سایر قسمت ها ما آن را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم

 

http://s9.picofile.com/file/8309336300/houdini_logo.png


ليست صفحات
تعداد صفحات : 3